Kalender

29okt kl. 19:00

Foredrag med Nikolai Seidelin: Med Grundtvig i rygsækken

Nikolai Seidelin fortæller om, hvad mødet med den Grundtvigske tradition har betydet …

29okt kl. 19:00
30okt kl. 18:00

AFLYST: Fællesspisning i Arken

Anette Jørgensen er født med thalidomidskader. Anette fortæller               om sit …

30okt kl. 18:00
01nov kl. 15:00

Gudstjeneste i Rødding

 

01nov kl. 15:00
01nov kl. 16:00

Gudstjeneste i Løvel

 

01nov kl. 16:00
03nov kl. 19:00

Naturvidenskabelig foredrag i Arken: Professor i biogeokemi Bo Barker Jørgensen, Institut for Bioscience, Aarhus Universitet.

Professor i biogeokemi Bo Barker Jørgensen, Institut for Bioscience, Aarhus …

03nov kl. 19:00
03nov kl. 19:00

Bibelkreds

 

03nov kl. 19:00
04nov kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

04nov kl. 14:00
05nov kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

05nov kl. 07:45
05nov kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

05nov kl. 12:45
06nov kl. 15:30

Børneklub

 

06nov kl. 15:30
10nov kl. 19:00

Naturvidenskabelig foredrag i Arken: Brygmester Zoran Gojkovic og Erik Lund, Carlsberg Laboratorium

Brygmester Zoran Gojkovic og Erik Lund, Carlsberg Laboratorium: Hør professionelle …

10nov kl. 19:00
11nov kl. 14:00

Onsdagshygge

 

11nov kl. 14:00
12nov kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

12nov kl. 07:45
12nov kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

12nov kl. 12:45
12nov kl. 17:00

Møde i Pederstrup menighedsråd, konstituerende

 

Foregår i: Arken

12nov kl. 17:00
12nov kl. 17:30

Møde i Løvel menighedsråd, konstituerende

 

12nov kl. 17:30
15nov kl. 09:30

Gudstjeneste i Rødding

 

15nov kl. 09:30
15nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Løvel

 

15nov kl. 10:30
17nov kl. 19:00

Naturvidenskabelig foredrag i Arken: Professor i DNA-forskning Eske Willerslev, Globe Institute, Københavns Universitet

Professor i DNA-forskning Eske Willerslev, Globe Institute, Københavns Universitet. …

17nov kl. 19:00
18nov kl. 18:30

Møde i Løvel menighedsråd

Foregår i: Arken

18nov kl. 18:30
19nov kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7A + 7B

Foregår i: Arken

19nov kl. 07:45
20nov kl. 15:30

Børneklub

 

20nov kl. 15:30
22nov kl. 09:30

Gudstjeneste i Løvel

 

22nov kl. 09:30
22nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Rødding

 

22nov kl. 10:30
24nov kl. 19:00

Naturvidenskabelig foredrag i Arken: Professor i Kvartærgeologi Nicolaj Krog Larsen, Globe Institute, Københavns Universitet. Pr

Professor i Kvartærgeologi Nicolaj Krog Larsen, Globe Institute, Københavns …

24nov kl. 19:00
25nov kl. 14:00

Onsdagshygge

 

25nov kl. 14:00
26nov kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

26nov kl. 07:45
26nov kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

26nov kl. 12:45
26nov kl. 18:00

Møde i Rødding menighedsråd

 

26nov kl. 18:00
27nov kl. 18:00

Fællesspisning i Arken

Stiftspræst for diakoni, Steen Andreassen fortæller om Kirkernes …

27nov kl. 18:00
29nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Pederstrup

 

29nov kl. 10:30
02dec kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

02dec kl. 14:00
03dec kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

03dec kl. 07:45
03dec kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

03dec kl. 12:45
03dec kl. 19:00

Sangaften i Løvel kirke

 

03dec kl. 19:00
04dec kl. 15:30

Børneklub

 

04dec kl. 15:30
05dec kl. 17:00

Møde i Løvel menighedsråd

Foregår i: Arken

05dec kl. 17:00
06dec kl. 09:30

Gudstjeneste i Rødding

 

06dec kl. 09:30
06dec kl. 10:30

Gudstjeneste i Løvel

 

06dec kl. 10:30
08dec kl. 19:00

Bibelkreds

Hos Ragna og Bent Jørgensen, Ingstrup Møllevej 8, Ingstrup.

08dec kl. 19:00
05jan kl. 19:00

Bibelkreds

Hos Anna og Sten Vestergaard , skovbakkevej 71, Viborg.

05jan kl. 19:00
06jan kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

06jan kl. 14:00
07jan kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

07jan kl. 07:45
07jan kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

07jan kl. 12:45
14jan kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

14jan kl. 07:45
14jan kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

14jan kl. 12:45
21jan kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

21jan kl. 07:45
21jan kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

21jan kl. 12:45
28jan kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

28jan kl. 07:45
28jan kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

28jan kl. 12:45
29jan kl. 15:30

Børneklub

 

29jan kl. 15:30
03feb kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

03feb kl. 14:00
04feb kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

04feb kl. 07:45
04feb kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

04feb kl. 12:45
09feb kl. 19:00

Bibelkreds

Hos Bodil og Jens Vestergaard, Fædalhøjvej 3, Ingstrup.

09feb kl. 19:00
11feb kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

11feb kl. 07:45
11feb kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

11feb kl. 12:45
12feb kl. 15:30

Børneklub

 

12feb kl. 15:30
26feb kl. 15:30

Børneklub

 

26feb kl. 15:30
02mar kl. 19:00

Bibelkreds

Hos Anna og Laurits Nielsen, Kirkegade 39a, Rødding.

02mar kl. 19:00
03mar kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

03mar kl. 14:00
04mar kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

04mar kl. 07:45
04mar kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

04mar kl. 12:45
11mar kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

11mar kl. 07:45
12mar kl. 15:30

Børneklub

 

12mar kl. 15:30
18mar kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

Foregår i: Arken

18mar kl. 07:45
23mar kl. 19:00

Fælles menighedsrådsmøde

 

23mar kl. 19:00
25mar kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

25mar kl. 07:45
25mar kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

25mar kl. 12:45
26mar kl. 15:30

Børneklub

 

26mar kl. 15:30
07apr kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

07apr kl. 14:00
08apr kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

08apr kl. 07:45
08apr kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

08apr kl. 12:45
09apr kl. 15:30

Børneklub

 

09apr kl. 15:30
15apr kl. 07:45

Konfirmandforberedelse 7B

 

Foregår i: Arken

15apr kl. 07:45
15apr kl. 12:45

Konfirmandforberedelse 7A

Foregår i: Arken

15apr kl. 12:45
22apr kl. 15:00

Generalprøve i Rødding kirke

 

22apr kl. 15:00
23apr kl. 15:30

Børneklub

 

23apr kl. 15:30
29apr kl. 15:15

Generalprøve i Løvel kirke

 

29apr kl. 15:15
05maj kl. 14:00

Læsekreds

 

Foregår i: Arken

05maj kl. 14:00
07maj kl. 15:30

Børneklub

 

07maj kl. 15:30
21maj kl. 15:30

Børneklub

 

21maj kl. 15:30